KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13908682
nr 1390 8682
Sven Stålberg
(1893-1973), Sverige
Oljemålning, Sven Stålberg (1893-1973), Signerad, daterad 1929, gårdsmotiv. Olja på duk, 37x47, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
Sven Stålberg, svensk bildkonstnär född 1893, död 1973.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 19:51:14
6/4 13:49:42
Sven Stålberg
Läs mer om Sven Stålberg